Apidomček

Pobyt v apidomčeku je prospešný pri pooperačných stavoch, psychických ťažkostiach, migrénach a iných bolestiach hlavy, liečbe zlomenín, bolestiach kĺbov a chrbta, liečbe vysokého a nízkeho krvného tlaku, srdcových arytmiách, nervových poruchách, neplodnosti a mnohých ďalších.

Včely nasycujú domček zdravým včelím vzduchom určeným na apiterapiu. Vzduch v apidomčeku obsahuje vysokú vlhkosť, éterické oleje, tekuté voskové čiastky, aerosóly z flavonoidov a propolisu, stopové prvky, enzýmy, cholín, včelami vyprodukované rastlinné hormóny a dosahuje teplotu okolo 36 °C. Dýchanie je najjednoduchšou a zároveň najprirodzenejšou cestou, ako sa dostane účinná látka veľmi rýchlo do krvného obehu.

Okrem vdychovania uzdravujúceho včelieho vzduchu, má pobyt v bezprostrednej blízkosti včiel mimoriadne terapeutické účinky vďaka ich prirodzenému vyžarovaniu. Včely prirodzene vysielajú mikrovibrácie a majú svoju vlastnú bioenergiu, ktoré majú čisto prírodný charakter, bez vedľajších účinkov. Prirodzene dezinfikovaný vzduch má pozitívny vplyv na dýchací systém človeka, zmierňuje príznaky peľových alergií, bronchitídy, astmy, chronického zápalu pľúc a náchylnosti na infekcie. Zlepšuje tiež spánok a náladu, zvyšuje chuť do jedla a posilňuje imunitu. Dokonca sa hovorí, že podporuje dlhovekosť.

Dýchanie úľového vzduchu je bez obmedzení, spravidla sa vykonáva v dĺžke 20 min. až 40 min. V prípade použitia peľových filtrov sa nemusia obávať ani alergici na včelí peľ. Pri pravidelnom inhalovaní úľového vzduchu nedochádza k návyku. Včelia sauna je kompatibilná s každou inou medicínskou terapiou. Energia včiel má rovnakú frekvenciu, ako je frekvencia buniek v našom tele. Podporuje činnosť vnútorných orgánov, harmonizuje celé telo. Energiu včiel je najlepšie možné využiť tak, že si človek ľahne na úle, aby ju mohol prijímať celým telom. Na takýto spôsob terapie slúži včelí domček.