Prednášajúci

Peter Kondáš

V roku 2002 sa rozhodol, že postupne vybuduje modernú včelársku farmu. Strávil veľa času na farmách v Austrálii, Novom Zélande a Španielsku. Prešiel som rôznymi školeniami API terapie, vo výskumnom ústave Včelárskom v Dole pri Prahe sa učil ako chovať včelie kráľovné a v Španielsku nazbieral skúsenosti ako minimalizovať aplikáciu tvrdej chémie pri liečení včelstiev. Skúsenosti získal každodennou prácou so včelami, ktorej sa venuje už viac ako 40 rokov. 

Tibor Vargapál

Včeláreniu sa jeho rodina venuje už viac ako 80 rokov. Starý otec obhospodaroval asi 40 včelstiev. Od neho sa naučil rozumieť včelám. Prevzal, zmodernizoval a rozšíril pôvodnú včelnicu a teraz sa spolu s manželkou venuje približne 200 včelstvám.

Iveta Krajňáková

Nadšená propagátorka produktov včiel, ktorá precestovala tisíce kilometrov za poznaním účinkov medu, navštívila mnohé špecializované výstavy, apiterapeutov i kliniku, kde liečia včelím jedom. Včelie produkty sama užíva a občas si ľahne do „domčeka“ nad úľmi, ktorý má pri dome, aby vdychovala úľový vzduch a relaxovala.

Zuzana Slivenská

Založila projekt ČAROVNÁ VČELA s cieľom šíriť osvetu včelárstvu a poskytnúť ľuďom možnosť oddychu a relaxu v apidomčeku.